top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

2 liga o krok od awansu do rozgrywek ogólnopolskich!

Tydzień temu mieliście okazję zapoznać się z relacją z gry naszych dziewczyn w ramach rozgrywek Ektraklasy Kobiet. Dzisiaj przechodzimy na poziom drugiej ligi kobiet, w której nasza druga drużyna zagrała znakomity sezon , będąc bardzo blisko awansu do rozgrywek ogólnopolskich, ale po kolei ....W ramach rozgrywek II Śląsko-Opolskiej Ligi Kobiet nasza druga drużyna w składzie Marysia Toborek, Marta Gawliczek, Marcelina Wystyrk, Nikola Ratajczyk, Sabina Durak oraz Laura Kałużny walczyła o najwyższe cele.


Po emocjonującym sezonie zakończyliśmy rozgrywki na 2 miejscu , przegrywając jedynie ze zwycięzcą ligi Ośrodkiem Szkolenia MKS Czechowice-Dziedzice, z którym nie udało nam się wygrać spotkań o awans do 1 ligi kobiet, mimo zaciętej walki i dobrej postawy naszych dziewczyn.


Sezon zakończyliśmy z dorobkiem 24 punktów wyprzedzając 3 KTS Gliwice o 6 punktów i stratą czterech do lidera z Czechowic Dziedzic.


Najlepiej punktującą zawodniczką w II Lidze Kobiet zostały Marcelina Wystyrk i Marta Gawliczek. które wygrały 25 gier i przegrały 3 (lepszy bilans miała Marcelina).


Gratulujemy dziewczynom zdobycia Wicemistrzostwa II Ligi Kobiet i systematycznej dobrej pracy przez cały sezon. Dziękujemy również za wsparcie rodzicom jak i trenerom.Liczymy na duże sukcesy w sezonie 2023/2024!
42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page