top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

3. Grand Prix Polski Kadetów - Maria Toborek 5 rakietą w Polsce!
Znakomite wieści płyną z Sępólna Krajeńskiego, gdzie w dniach od 10-12.03.2023 roku rozgrywane było 3. Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w Tenisie stołowym.


W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki JKTS Jastrzębie-Zdrój Maria Toborek oraz Nikola Ratajczyk.


Maria Toborek zakończyła Turniej blisko ścisłej strefy medalowej, mimo że gry grupowe początkowo nie napawały optymizmem. Ale po kolei. W grze grupowej w kategorii I (w kategorii tej 4 zawodniczki awansują do turnieju głównego, czyli najlepszej 16 turnieju) nasza zawodniczka zajęła 6 miejsce nie zapewniające awansu, jednak pozwalające na start w turnieju barażowym.


I w tym właśnie momencie okazało się co daje sportowa złość, determinacja, ambicja walka i pragnienie osiągnięcia sukcesu. Startując z 15 miejsca Marysia przeszła turniej barażowy i weszła do turnieju głównego.


W turnieju głównym nasza zawodniczka pewnie wygrała z Mileną Gaj UKS Gryf Gdów 3:0 i dopiero w ćwierćfinale Natalia Maciałek z PKS Kolping Jarosław zdołała pokonać naszą zawodniczkę 3:2.


Ostatecznie z pewnym poczuciem niedosytu nasza zawodniczka zakończyła rywalizację tuż za podium w przedziale 5-8. Liczymy jednak , że sportowa złość pozwoli naszej zawodniczce wbić się na podium Mistrzostw Polski Kadetów oraz Mistrzostw Województwa, które zbliżają się do nas wielkimi krokami.


Na uwagę i pochwałę zasługuje również postawa Nikoli Ratajczyk, która grając w grupie kategorii II ( 2 miejsce awansują do fazy pucharowej) zajęła 3 miejsce, które niestety nie było wystarczające do awansu do fazy pucharowej. Również w tym przypadku mamy nadzieję na dobrą formę podczas nadchodzących Mistrzostw Kraju i Województwa.Zawodniczkom gratulujemy walki, a rodzicom i renerom dziękujemy za wsparcie udzielane zawodniczkom.


Gratulacje!


112 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page