top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

3 Medale Mistrzostw Polski dla zawodników JKTS Jastrzębie -Zdrój !


Tenis stołowy

Wspaniała gra Bartka i Macieja, jastrzębskich kadetów. Trzy medale Mistrzostw Polski Kadetów zdobyczą naszych zawodników.Wspaniale na Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kadetów w tenisie stołowym, rozgrywanych w Kraśniku w dniach 24-27.09.2020 roku, zaprezentowali się nasi kadeci Bartłomiej Skórko i Maciej Domin, którzy w sumie zdobyli aż trzy medale : brązowy w grach drużynowych oraz srebrny w grach podwójnych kadetów i brązowy w grach pojedynczych kadetów.W drużynie liczyliśmy nawet na Mistrzostwo Polski, jednakże marzenia spełzły w chwili, kiedy Maciej Domin złamał rakietkę i dalszą część Mistrzostw musiał grać pożyczoną. Fakt ten spowodował, że nasi chłopcy doszli do półfinału, ale potem nie dało się już wygrać nieswoją rakietką. W tym stanie rzeczy trzeba się cieszyć brązowym medalem w drużynie.
Bartłomiej Skórko w pozostałej części zawodów był klasą dla siebie, chociaż trzeba przyznać, że Maciej Domin w grach podwójnych miał niepowtarzalną szansę, kiedy w walce o półfinał ze swym partnerem prowadzili 2:0 w setach, ale nie udało im się doprowadzić dobrej passy do końca o ostatecznie przegrali 2:3 ten pojedynek o medal.
Bartek Skórko przez zawody szedł jak burza i dopiero zatrzymany został w półfinale, gdzie po heroicznej grze przegrał z Miłoszem Sawczakiem 1:4 ( -9,-9,10,-9,-10 ). Wyniki setów pokazują, jak bardzo to była wyrównana gra. W każdym secie nasz zawodnik prowadził, ale szczęście było po stronie przeciwnika. Ostatecznie Bartek uplasował się na trzecim miejscu i zdobył już drugi medal Mistrzostw Polski Kadetów.

Jeszcze lepiej Bartkowi poszło w grach podwójnych kadetów, gdzie jego partnerem był Dawid Michna ( UKS Lis Sierakowice ). Razem doszli aż do finału gry podwójnej, gdzie przegrali z parą Mateusz Zalewski ( ZKS Zielona Góra ) – Miłosz Sawczak ( KS Bronowianka Kraków ) w setach 0:3 ( -5,-9,-14 ). Wyniki setów pokazują jak zacięta to była gra. Kolejny już medal dla naszego zawodnika, tym razem srebrny.
Maciej Domin miał w tych Mistrzostwach Polski wielkiego pecha, bo złamał zaraz na początku zawodów swoją rakietkę, a pożyczoną gra się bardzo źle. Mimo to walczył dzielnie, zdobył brązowy medal w grach drużynowych, miał również wielką szansę na kolejny medal w grach podwójnych, ale nie wykorzystał swojej szansy i ostatecznie skończyło się na miejscu piątym.


Młodych Jastrzębian wspaniale prowadził trener mgr inż. Tomasz Pisarczyk.

165 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page