top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Anna Kubiak Powołana na Mistrzostwa Europy!

Zaktualizowano: 28 cze 2019
Kubiak Anna, po sukcesach na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Kadetów, zdobyciu aż trzech medali, bardzo dobrych występach w prestiżowym ITTF Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie, zdobyciu tytułu Mistrzyń Polski Szkół Gimnazjalnych, ma kolejne powody do radości, bowiem Polski Związek Tenisa Stołowego powołał ją do udziału w Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym, które w dniach 07 – 16.07.2019 roku odbędą się w czeskiej Ostrawie.


W tej chwili nasza zawodniczka przebywa na zgrupowaniu w Gdańsku, gdzie pod okiem najlepszych polskich trenerów trenują powołane na mistrzostwa juniorki, juniorzy, kadetki, kadeci Kadry Polski. Zgrupowanie w Gdańsku potrwa do 04 lipca, potem już tylko przepakowanie bagaży i wyjazd do Czech.


Roman Fajkus, Prezes JKTS-u, podkreślił, że powołanie Ani stało się niejako sprawiedliwością dziejową, gdyż od wielu lat nasza zawodniczka bardzo solidnie trenowała i wykonywała tytaniczną pracę, przez ostatnich pięć lat z każdych Mistrzostw Polski przywoziła medale, tak więc udział w Mistrzostwach Europy i reprezentowanie naszego kraju jest niejako spełnieniem jej marzeń, potwierdzeniem, że warto pracować, wierzyć w siebie, stawiać sobie bardzo wysokie cele i je realizować.


Podkreślić należy bardzo duży wkład Rodziców Ani w stworzeniu jej bardzo dobrych warunków, pomoc w godzeniu treningów ze szkołą, dowożenie jej na zgrupowania, konsultacje, zawody międzynarodowe. Przy tym wszystkim okazało się, że Ania potrafiła bardzo dobrze się uczyć i na koniec ósmej klasy otrzymała, z rąk Zbigniewa Miłosia, Dyrektora Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju, świadectwo z czerwonym paskiem.


Wielką wartość w sukcesach Ani ma wsparcie, jakie udziela jej Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. nic więc dziwnego, że nasza zawodniczka z dumą nosi koszulkę z logo takiego przemysłowego potentata, bez wsparcia którego trudno byłoby realizować proces szkoleniowy nie tylko jej, ale także całemu Jastrzębskiemu Klubowi Tenisa Stołowego.

Na razie Spółce nie dziękujemy, gdyż liczymy, że Ania nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym kończącym sezonie i czekać będziemy na dobre wiadomości z czeskiej Ostrawy. Życzymy Ani, by bardzo dobrze przygotowała się na zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Gdańsku, a na lipcowych Mistrzostwach Europy osiągnęła życiowy sukces. Wierzymy w to mocno, cały kolektyw Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego trzyma za nią kciuki.70 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page