top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Dorota Paluch i Alina Zborowska na podium Mistrzostw Polski Weteranek i Weteranów

Wspaniałe sukcesy Doroty i Aliny na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów w Bilczy.
W Jastrzębskim Klubie Tenisa Stołowego sukces goni sukces do tego stopnia, że przegapiliśmy wspaniałe sukcesy, jakie na odbywających się w Bilczy w dniach 04-06.09.2020 roku Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów odniosły nasze panie, Dorota Paluch i Alina Zborowska. W grach pojedynczych w kategorii 50-59 lat nasze zawodniczki nie miały sobie równych. Eliminacje przeszły jak burza i dopiero zatrzymały się w finale, gdzie po pasjonującej walce minimalnie lepszą okazała się Dorota Paluch wygrywając z Aliną Zborowską 3:2 ( 4,-8,9,-7,8 ). Tak więc złoto dla Doroty, a srebro dla Aliny.
W grach podwójnych kobiet w kategorii 50-59 lat nasze dziewczyny nie miały sobie równych i sięgnęły po kolejny złoty medal.Dorota Paluch zdobyła jeszcze trzeci medal, a mianowicie srebro w grach mieszanych.

Dlaczego z taką atencją piszemy piszemy o sukcesach naszych zawodniczek? Bo obydwie nasze dziewczyny są wspaniałe, obydwie wyglądają jak przysłowiowe podlotki, tzn. młodo, uroczo,emanuje od nich życiem i obydwie przez tyle lat reprezentują barwy naszego klubu, grają dla Jastrzębia-Zdroju, naszego Miasta, którego logo dumnie noszą na koszulkach. Chcemy także na ich przykładzie pokazać, że że aktywność i sukces człowieka a do tego sportowca nie kończą się na kategorii seniora, ale mają przedłużenie również na nieco starszy okres wieku, przewrotnie zwany weteranem. Przedłużająca się granica ludzkiego życia, a co za tym idzie utrzymująca się w dalszym ciągu duża sprawność ruchowa sprawiają, że rozgrywki weteranów, czyli przewrotnie sprawę ujmując seniorów starszych, cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie i nieco starsi sportowcy nie są przysłowiowymi chodzącymi „trupami”, ale w ich organizmach aż kipi od energii i niespożytych sił. Gdy się wygrywa, ciągle jest się najlepszym, to dopiero chce się żyć , trenować i startować.
Takimi właśnie sportsmenkami są nasze dziewczyny Dorota Paluch i Alina Zborowska, wspaniałe perły Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego.

Jeszcze raz : BRAWO DOROTA, BRAWO ALINA.

123 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page