top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Gimnazjum nr 10 Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju Mistrzem Polski Szkół Gimnazjalnych!Młode tenisistki stołowe JKTS Jastrzębie-Zdrój, uczennice Gimnazjum nr 10, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju, zanotowały kolejny ogromny sukces, zostając Mistrzyniami Polski Szkół Gimnazjalnych w ramach rozgrywanych w Zielonej Górze Igrzysk Młodzieży Szkolnej.


By zagrać w Zielonej Górze nasze młode zawodniczki musiały przebrnąć przez gęste sito eliminacji szkolnych i wygrać po kolei zawody miejskie, rejonowe, na szczeblu regionu, potem półfinały, by wreszcie spotkać się w finale wojewódzkim z Mysłowicach.


Szkolny Mistrz Województwa Śląskiego miał zagwarantowany start na szczeblu ogólnopolskim w Zielonej Górze, a tam czekało już 21 drużyn z pozostałych regionów Polski. Nasza drużyna w składzie : Kubiak Anna, Kałużny Laura, Pustelnik Kamila, rozstawiona była z numerem drugim. Jedynką była bardzo silna szkolna drużyna z Brzegu Dolnego, która była pewnym faworytem do złotego medalu.


Od samego początku zawodów nasza drużyna szła jak burza pokonując wszystkie swoje przeciwniczki. W grupie wygraliśmy z wszystkimi czterema drużynami, w tym z najgroźniejszym zespołem z Nowego Targu. Na niedawno odbytych Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetek właśnie drużyna z Nowego Targu postawiła naszym dziewczynom niesamowity opór, wręcz w cudowny sposób wygraliśmy wtedy 3:2. Pojedynek w Zielonej Górze był więc możliwością rewanżu dla dziewczyn z Nowego Targu, ale mecz wygraliśmy 3:1. Tym sposobem weszliśmy do czołowej ósemki.


W walce o półfinał wygraliśmy z drużyną Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku w stosunku 3:0. By zagrać w finale ponownie musieliśmy zagrać z drużyną z Nowego Targu. Wynik 3:0 dla nas mówi właściwie wszystko.


Finał rozpoczęliśmy niezbyt dobrze, bo Kwiatkowska Elżbieta, wielokrotna Mistrzyni Polski, pewnie rozprawiła się z Naszą Laurą, potem jednak Kubiak Anna nie bez trudu wygrała z Wiśniewską Aleksandrą, było więc 1:1 w meczu. Gra podwójna to droga przez mękę : w setach 0:1, 1:1, 2:1, 2:2 i wygrany do 9 piąty set. Było 2:1 dla nas, ale szybko zrobiło się 2:2, bo Kwiatkowska nie dała żadnych szans naszej Kubiak Annie. O wszystkim zadecydować miał ostatni pojedynek Kałużnej Laury z Wiśniewską Aleksandrą, wyżej notowaną przeciwniczką.


Pierwszy set wygrywa zawodniczka z Brzegu Dolnego, drugi pada łupem naszej Laury, trzeci to samo, ale już w po czwartym secie jest remis 2:2. Piąty set to kapitalne gra naszej zawodniczki. Przy stanie 4:0 przeciwniczka bierze czas, po wznowieniu gry jest już jednak 8:0 dla Laury. Set kończy się wynikiem 11:2 dla nas i tym sposobem po raz pierwszy w historii szkolna drużyna z JKTS Jastrzębia-Zdroju zostaje Mistrzem Polski. Sukces ogromny zważywszy, że zwycięzca reprezentować będzie Polskę na Mistrzostwach Świata w Chinach.


Kto by pomyślał, że młode uczennice jastrzębskiego gimnazjum reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Świata w Chinach, ojczyźnie tenisa stołowego?


Końcowa klasyfikacja :

Dziewczęta: 1. GIMNAZJUM NR 10 MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W JASTRZĘBIU-ZDROJU 2. ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W BRZEGU DOLNYM 3. SP TRZEBIESZOWICE 4. SP WAKSMUND 5. SP-4 CHEŁMNO 6. SP-5/GIM-2 LUBOŃ 7. SP-4 PRZEMYŚL 8. SP-20 PŁOCK 9. SMS MYSŁOWICE 10. SP ŁAZISKA 11. SP-3 LUBARTÓW 12. ZSP W KUP 13. SP W GIZAŁKACH 14. PSP DALACHÓW 15. SP W DOBRZYNIEWIE DUŻYM 16. ZSP JEDLIŃSK 17. ZSSO SKIERNIEWICE 18. SP-12 im.JP II w STALOWEJ WOLI 19. SP w STEPNICY 20. SP JASIEŃ 21. PG SŁOŃSK


Poniżej krótka Fotogaleria z zawodów:
65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page