top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

I krok do Ekstraklasy zrobiony!


Walczymy o Ekstraklasę


TENIS STOŁOWY


I Liga kobiet


Po sześciu latach do I ligi kobiet wróciła drużyna Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego. Jastrzębski klub zawsze stawiał sobie wysokie cele, a już pod dowództwem Romana Fajkusa, Prezesa Klubu, zawodniczki i zawodnicy z reguły walczą o najwyższe cele tak na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim.Gramy o najwyższe cele

W minionym sezonie celem numer jeden był awans drużyny kobiet do I ligi. Cel został spełniony w imponującym stylu i drużyna bez porażki awansowała.

Na ten sezon cel znowu jest tylko jeden : awans do ekstraklasy kobiet. Dla laików wygląda to na bufonadę, ale po pierwszym rozegranym meczu w I lidze kobiet widać, że Roman Fajkus, Prezes JKTS-u, nie rzuca słów na wiatr.Zespół u boku trenera Tomasza Pisarczyka

Właśnie nasza drużyna wygrała swój pierwszy mecz w rozgrywkach I ligi kobiet i w pokonanym polu zostawiła MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Wygrać 6:4 na wyjeździe to nie lada gratka tym bardziej, że drużyna z Tarnowskich Gór w czerwcu walczyła w barażach o awans do ekstraklasy.Na meczu w Tarnowskich Górach

Wszyscy zdają sobie sprawę z siły zawodniczek z Tarnowskich Gór, ich możliwości, charakteru no i ambicji kierownictwa klubu. Tym więc większa radość i satysfakcja z wygranej jastrzębskiej drużyny. Już przebieg I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorek pokazywał, że będzie to mecz na najwyższym poziomie sportowym i tak też było.


Nasza drużyna wystąpiła w nast składzie : Paszek Agata ( 18 lat ), Bartoszek Julia ( 18 lat ), Kubiak Anna ( 15 lat ), Wyrobek Sabina ( 27 lat ), Mikołajec Patrycja ( 22 lata ), Kałużny Laura ( 15 lat ), Tomczak Weronika ( 15 lat ), Gumula Renata ( 33 lata ).Radość ze zwycięstwa

Kapitanem drużyny była Gumula Renata, wielka gwiazda i multimedalistka naszego klubu. W tym inaugurującym rozgrywki meczu pierwsze skrzypce zagrała jednak 18-to letnia Julia Bartoszek, która zdobyła komplet punktów. Julia pokonała Szymczyk Natalię, najlepszą juniorkę w Polsce oraz Tomecką Julię, bardzo groźną zawodniczkę, a w parze z Agatą Paszek wygrały jeszcze debla dla naszego klubu.


Niewiele ustępowała jej kolejna 18-to latka, Agata Paszek, zdobywczyni 1,5 punktów, która zagrała kapitalne pojedynki, wygrywając z Szymczyk Natalią i przegrywając po pięciosetowym boju z Tomecką Julią. Swoje punkty dorzuciły też wspomniana już Renata Gumula i Sabina Wyrobek. Ostatecznie punkty dla JKTS-u zdobyły : Bartoszek Julia 2,5, Paszek Agata 1,5, Gumula Renata 1, Wyrobek Sabina 1.


Relację video ze spotkania z MKS Skarbek Lucrum Tarnowskie Góry można zobaczyć poniżej:
W drużynie panuje doskonała atmosfera, wszystkie zawodniczki aż rwą się do gry, oj dawno tak nie było, dodaje Roman Fajkus.Już 14. 09. 2019r. na hali omega nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie tym razem z zespołem KU AZS UE Wrocław II


Na spotkanie to wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy!

81 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page