top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

JKTS-ki Panki

TENIS STOŁOWY


Młode gwiazdy Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego nie miały sobie równych na rozgrywanych w Łaziskach Górnych Indywidualnych Mistrzostwach Sląska Młodzieżowców. Pierwotnie Mistrzostwa miały się odbyć w kwietniu 2020 roku, lecz pandemia pokrzyżowała również plany w sporcie i w miesiącach sierpień, wrzesień, październik następować będzie kończenie starego sezonu 2019/2020.
To, że JKTS jest coraz mocniejszy, wiedzą już wszyscy, właściwie nie wiadomo tylko, która zawodniczka bądź zawodnik z naszego klubu będzie pierwszy. Przed Mistrzostwami większą faworytką była Bartoszek Julia, która zdobyła Mistrzostwo Sląska Seniorek, bardzo dobrze walczyła na Mistrzostwach Polski Seniorek, ale wiadomo, że Paszek Agata to niesłychany walczak. Finał, w którym spotkały się dwie nasze zawodniczki rozpalił wszystkich do czerwoności. Pojedynek trwał 1,5 godziny, Julia wygrywała już 3:1 w setach, ale musiała jeszcze wygrać czwartego seta, by zostać Mistrzynią i pokonać klubową koleżankę. Niestety tego czwartego seta nie udało jej się wygrać, bowiem Agata Paszek wygrała dwa następne sety, a w secie siódmym również była minimalnie lepsza. Wygrany stosunkiem setów 4:3 finał sprawił, że Paszek Agata została Mistrzynią Sląska Młodzieżowców, a Bartoszek Julia Wicemistrzynią.
W grach podwójnych nasze dziewczyny nie miały sobie równych i pewnie zdobyły kolejny mistrzowski tytuł.


W grach mieszanych pierwsze miejsce przypadło parze Bartoszek Julia / JKTS / - Pawłowski Krzysztof / KTS Gliwice /, a Paszek Agata w parze z Woźniakiem Jakubem / UKTS Sokół Orzesze / zdobyli brązowy medal.
Już w środę nasze zawodniczki wyjeżdżają do Sępólna Krajeńskiego / Województwo na Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, gdzie od czwartku do niedzieli również walczyć będą o medale.


Walkę naszych dziewcząt możecie zobaczyć na kanale youtube Śląskiego Związku Tenisa Stołowego - zachęcamy do subskrybcji :)
100 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page