top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Marysia Toborek piątą kadetką w Polsce.W dniach 09-11.12.2022 roku w Zielonej Górze odbył się 2 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Wspaniale na nim zagrała Maria Toborek, 14-to letnia zawodniczka, która staje się kolejną gwiazdą jastrzębskiego klubu. Sukces Marysi jest tym większy, że przed samym turniejem zajmowała 20-te miejsce w rankingu ogólnopolskim, na dodatek w nocy poprzedzającej start dopadło ją jeszcze przeziębienie.

Nowa formuła rozgrywania zawodów powoduje, że osiągnąć sukces jest niezwykle ciężko, gra się bowiem w sześcioosobowych grupach z bardzo silnymi przeciwniczkami. Z grup 1-4, czyli najmocniejszych, do turnieju głównego awansują bezpośrednio tylko zawodniczki, które zajęły pierwsze lub drugie miejsca, zaś te z miejsc 3-6 muszą jeszcze dodatkowo walczyć w turnieju barażowym. Jak widać trzeba w każdym meczu grać na całość i dać z siebie wszystko.

Marysia pierwszy mecz wygrała z Mileną Gaj /UKS Gryf Gdów/ 3:2 (11,8,-9,-8,8), w drugim pokonała Julię Rogulską /LUKS Chełmno/ 3:2 (-6,7,-13,10,9), w trzecim przegrała z Emilią Twardawą /MKS Czechowice-Dziedzice/ 2:3 (-8,9,11,-4,-4), w czwartym wygrała z Aleksandrą Makar /MLKS Nurt Przemyśl/ 3:2 (-6,-5,12,6,5) po niezwykle dramatycznym pojedynku, a w piątym spotkaniu przegrała z Mają Łakomy /KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki/ 1:3 (-4,9,-12,-5).

Nasza zawodniczka w swojej grupie zajęła drugie miejsce, dzięki bezpośredniej wygranej z Mileną Gaj i awansowała do niedzielnego turnieju głównego, w którym wygrała z Anną Ulatowską /KU AZS UE Wrocław/, drużynową Wicemistrzynią Europy Młodziczek z ubiegłego sezonu, 3:1 (13,6,-5,6), jednak w ćwierćfinale nie dała rady Julii Czaja /MRKS Gdańsk/ 0:3 (-9,-6,-8). Dało jej to miejsce w przedziale 5-8, a tym samym ogromny skok z dwudziestego miejsca na piąte miejsce w kraju.


W zawodach wystartowała także Nikola Ratajczyk, 13-to letnia nasza zawodniczka. Niestety zmogła ją choroba i przez to nie miała dość siły, by zagrać na pełnych obrotach. Jako bardzo duży pozytyw startu Nikoli należy uznać fakt, że zagrała bardzo odważnie do przodu, tak jak powinna. Taka gra już niedługo przyniesie Nikoli duże sukcesy, kierunek jest bardzo dobry, a na wielkie sukcesy jeszcze troszeczkę trzeba poczekać.


Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego wspierają : Miasto Jastrzębie-Zdrój, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. – największy producent węgla koksowego w Unii Europejskiej, Fundacja JSW, Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o., Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o.,

Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze Sp. z o.o. w Jastrzębiu-Zdroju, Grzegorz Matusiak, Poseł na Sejm Rz. P. , Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki oraz Transformacji Energetycznej i Górniczej, wychowanek naszego Klubu Tadeusz Motowidło, Poseł na Sejm Rz. P. czterech kadencji.4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page