top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Nikola!!! Nikola!!! Nikola!!! Najlepsza.


W Łaziskach Górnych w dniu 20.11.2022 roku odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym, na który jechaliśmy z ogromnymi nadziejami, nadziejami na I miejsce, tak szczerze mówiąc.


Przed samymi zawodami nasze zawodniczki bardzo ciężko pracowały i oczekiwania na sukces były ogromne. W głównej roli miała wystąpić Nikola Ratajczyk, 13-to letnia nasza zawodniczka.


Z ogromną radością pragniemy poinformować, że tym razem Nikola wytrzymała presję, zagrała wspaniale, pokonała wszystkie przeciwniczki i w całym turnieju oddała im zaledwie dwa sety. Na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy stanęła więc Nikola Ratajczyk, która w całym turnieju zagrała perfekcyjnie, bardzo odważnie i w nagrodę zakwalifikowała się na 2 Grand Prix Polski Kadetek.


Znawcy wiedzą doskonale, że na Grand Prix Polski zakwalifikować może się tylko jedna zawodniczka i jeden zawodnik, nie jest to więc łatwe zadanie , bo w trakcie turnieju nie można z nikim przegrać. Tym większe słowa pochwały dla Nikoli, że nareszcie i z tym ogromnym obciążeniem psychicznym doskonale sobie poradziła.

Pozostałe nasze zawodniczki zagrały na miarę swoich aktualnych możliwości. Kamila

Ratajczyk była 13-ta, a Aleksandra Ratajczyk zajęła 17-te miejsce.


Wyniki Nikoli Ratajczyk : 3:0 z Aleksandrą Brzozą ( MOSM Tychy ), 3:1 z Kingą Włodarczyk ( RKS Cukrownik Chybie ), 3:1 z Małgorzatą Pietraszko ( LITS Anders Żywiec ) i 3:0 w finale z Emilią Byrtek ( MKS Czechowice-Dziedzice ).Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego wspierają :

Miasto Jastrzębie-Zdrój,

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. – największy producent węgla koksowego w Unii Europejskiej,

Fundacja JSW,

Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o.,

Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o.,

Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze Sp. z o.o. w Jastrzębiu-Zdroju,

Grzegorz Matusiak, Poseł na Sejm Rz. P. , Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki oraz Transformacji Energetycznej i Górniczej, wychowanek naszego Klubu

Tadeusz Motowidło, Poseł na Sejm Rz. P. czterech kadencji,


Firma Aga Sport Gliwice, oferująca najwyższej jakości sprzęt do tenisa stołowego.

76 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page