• Szymon Mitręga

Nikola!!! Nikola!!! Nikola!!! Najlepsza.


W Łaziskach Górnych w dniu 20.11.2022 roku odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym, na który jechaliśmy z ogromnymi nadziejami, nadziejami na I miejsce, tak szczerze mówiąc.


Przed samymi zawodami nasze zawodniczki bardzo ciężko pracowały i oczekiwania na sukces były ogromne. W głównej roli miała wystąpić Nikola Ratajczyk, 13-to letnia nasza zawodniczka.


Z ogromną radością pragniemy poinformować, że tym razem Nikola wytrzymała presję, zagrała wspaniale, pokonała wszystkie przeciwniczki i w całym turnieju oddała im zaledwie dwa sety. Na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy stanęła więc Nikola Ratajczyk, która w całym turnieju zagrała perfekcyjnie, bardzo odważnie i w nagrodę zakwalifikowała się na 2 Grand Prix Polski Kadetek.


Znawcy wiedzą doskonale, że na Grand Prix Polski zakwalifikować może się tylko jedna zawodniczka i jeden zawodnik, nie jest to więc łatwe zadanie , bo w trakcie turnieju nie można z nikim przegrać. Tym większe słowa pochwały dla Nikoli, że nareszcie i z tym ogromnym obciążeniem psychicznym doskonale sobie poradziła.

Pozostałe nasze zawodniczki zagrały na miarę swoich aktualnych możliwości. Kamila

Ratajczyk była 13-ta, a Aleksandra Ratajczyk zajęła 17-te miejsce.


Wyniki Nikoli Ratajczyk : 3:0 z Aleksandrą Brzozą ( MOSM Tychy ), 3:1 z Kingą Włodarczyk ( RKS Cukrownik Chybie ), 3:1 z Małgorzatą Pietraszko ( LITS Anders Żywiec ) i 3:0 w finale z Emilią Byrtek ( MKS Czechowice-Dziedzice ).


Szczegółowe wyniki


Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego wspierają :

Miasto Jastrzębie-Zdrój,

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. – największy producent węgla koksowego w Unii Europejskiej,

Fundacja JSW,

Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o.,

Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o.,

Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze Sp. z o.o. w Jastrzębiu-Zdroju,

Grzegorz Matusiak, Poseł na Sejm Rz. P. , Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki oraz Transformacji Energetycznej i Górniczej, wychowanek naszego Klubu

Tadeusz Motowidło, Poseł na Sejm Rz. P. czterech kadencji,


Firma Aga Sport Gliwice, oferująca najwyższej jakości sprzęt do tenisa stołowego.

63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie