top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Nowe talenty JKTS Jastrzębie-Zdrój!

Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego wprowadza do gry kolejne, młode pokolenie zawodniczek. Właśnie I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek wygrała niespełna 11-to letnia Ratajczyk Nikola. Na bardzo dobrym piątym miejscu uplasowała się jej siostra Ratajczyk Aleksandra, 10-cio latka, a dziewiąta była Ratajczyk Kamila, kolejna utalentowana siostra. Z tej bardzo usportowionej rodziny w naszym klubie trenuje jeszcze Ratajczyk Milena ( rocznik 2012 ), a więc ośmiolatka, której również wróżymy dużą karierę.Utalentowaną czwórkę sióstr Ratajczyk trenuje Felski Zdzisław, były zawodnik Ekstraklasy mężczyzn i Mistrz Polski w kategoriach młodzieżowych, przez wiele lat grający w niemieckich klubach.Uzdolnione dziewczynki wypatrzył jak zwykle Fajkus Roman, który ich ojcu zaproponował treningi w jastrzębskim klubie. Zdaniem Prezesa młode zawodniczki są bardzo pracowite, drzemie w nich duży potencjał, a trener Felski z niezwykłą pasją zajął się ich trenowaniem. Nie bez znaczenia jest bardzo duże zaangażowanie Rodziców w codzienne treningi. Teraz już wszystko w rękach i umysłach młodych zawodniczek, ich pracowitości, a w jastrzębskim klubie na pewno wyrosną na kolejne Mistrzynie Polski.Bardzo dobra gra Brachaczek Nadine na I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorek.

W Łaziskach odbył się I WTK Juniorek. Klub liczył na bardzo dobry występ Tomczak Weroniki i Kloczkowskiej Nadii, które były rozstawione z numerami dwa i cztery. Jednakże obydwie nasze zawodniczki nie udźwignęły ciężaru i potknęły się od razu w pierwszych grach. Niespodziewanie bardzo dobry występ w juniorkach zaliczyła Brachaczek Nadine, niedawna młodziczka, która pokonała liderkę rankingu Wiącek Amelię ( MKS Skarbek Tarnowskie Góry ) i mogła nawet wygrać całe zawody, ale ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu.

272 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page