top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Ola Ratajczyk wygrywa na zakończenie sezonu!

Piękny sukces Oli Ratajczyk.


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które w dniu 11.06.2022 roku odbyły się w Gliwicach, to impreza, która bardzo się liczy we współzawodnictwie sportowym. W zawodach, kończących rywalizację w kategorii młodzików, spotykają się najlepsza czołówka młodziczek i młodzików z Województw : Śląskiego i Opolskiego. W takim dwójkowym układzie wojewódzkim młodziczki i młodzicy rozgrywają swe ostatnie zawody w całej Polsce. W ubiegłym roku zawody międzywojewódzkie odbyły się na terenie Województwa Opolskiego, w tym roku odbyły się więc na terenie Województwa Śląskiego.

Miło nam donieść, że Aleksandra Ratajczyk, zawodniczka Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego, okazała się najlepszą zawodniczką tych zawodów tak w rywalizacji gier pojedynczych, jak i gier podwójnych. Ale po kolei.


Rozstawiona z numerem trzy Aleksandra Ratajczyk w pierwszej grze wygrała z Nicolą Kuboszek /RKS Cukrownik Chybie/ 3:0 w setach.

W drugim spotkaniu nasza zawodniczka pokonała Lilianę Nowak, aktualną Mistrzynię Śląska młodziczek, zawodniczkę KU AZS AJD Częstochowa, po bardzo zaciętym pięciosetowym pojedynku, 3:2 w setach.


W następnym pojedynku Ola spotkała się z Weroniką Wszołek /MKS Skarbek Tarnowskie Góry/, aktualną Mistrzynią Polski żaczek, którą pokonała 3:0 w setach.

W finale naprzeciwko naszej zawodniczki stanęła Klaudia Bąk /RKS Cukrownik Chybie/, aktualna Wicemistrzyni Śląska młodziczek, która ostatnio miała pozytywny bilans zwycięstw i która jest bardzo niewygodną przeciwniczką. Tym razem Aleksandra Ratajczyk okazała się lepszą od swej rywalki, wygrywając ten finałowy pojedynek 3:1 w setach. Tym samym po raz pierwszy nasza zawodniczka, Aleksandra Ratajczyk została Międzywojewódzką Mistrzynią młodziczek. Brawo Ola!!!!!


W grach podwójnych partnerką naszej zawodniczki była Hanna Szymańska /UKS Energia Siewierz/. Nasza para rozstawiona była z numerem jeden, nic więc dziwnego, że marzył nam się kolejny tytuł. Tak się też stała, bowiem debel Aleksandra Ratajczyk – Hanna Szymańska pokonał wszystkie swe przeciwniczki i zdobył tytuł Międzywojewódzkich Mistrzyń w grach podwójnych młodziczek.


Wyniki naszej pary : z Nicolą Kuboszek – Leną Pustelnik /obie RKS Cukrownik Chybie/ 3:0, z Natalią Wszołek – Weroniką Wszołek /obie MKS Skarbek Tarnowskie Góry/ 3:1, z Klaudią Bąk – Justyną Włodarczyk /obie RKS Cukrownik Chybie/ 3:1 w finale.


Milena Ratajczyk, o dwa lata młodsza siostra Oli, również walczyła w tych zawodach, zajmując 13 miejsce. Z pewnością czas Mileny jeszcze nadejdzie, na razie gromadzi cenne doświadczenie, a na wielkie wyniki przyjdzie pora, wszystko w swoim czasie.


Podsumowując występ naszej Oli stwierdzić trzeba, że cały sezon pracowała wyjątkowo sumiennie. Na Mistrzostwach Śląska Młodzików powinna być pierwszą, ale jak to w tenisie stołowym bywa została wyprzedzona przez Lilianę Nowak i Klaudię Bąk. Co się odwlecze to nie uciecze. Już na Mistrzostwach Polski Młodzików Ola zagrała nieźle i walecznie. Jak się okazało jej czas przyszedł właśnie teraz, okazała się najlepszą, pokonała wszystkie swe przeciwniczki, robiąc to w bardzo dobrym stylu. Dla nas sukces Aleksandry Ratajczyk ma bardzo duże znaczenie, gdyż pokazuje naszej zawodniczce, że warto mocno pracować i trenować, podnosić swe umiejętności, bo to musi przynieść sukces i wygraną. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i bardzo wierzyć, że się wygra i będzie najlepszym.


Sukces Oli nie byłby możliwy bez dużego wkładu pracy na każdym treningu jej bezpośredniego trenera Tomasza Pisarczyka, któremu pogrzeb w Rodzinie nie pozwolił być na zawodach oraz Tomasza Ratajczyka, Ojca Oli, który masę czasu oraz sił wkłada w treningi swych córek, tym razem poprowadził swą córkę, Olę, podczas zawodów i swymi radami okazał się bardzo skutecznym.Gratulacje dla zawodniczek, trenerów i rodziców !


A poniżej fotogaleria z zawodów ->


24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page