top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Pingpong na trawie w Jastrzębiu-ZdrojuPing pong na trawie.

To, że w popularnego ping ponga można zagrać na wczasach, w świetlicy, w hali sportowej, na betonowym stole to już wiadomo. Ale, że w ping ponga zagrać można na trawie? Tego jeszcze nie było. Powiecie, że to chyba jakieś przejęzyczenie. Otóż nic z tych rzeczy.

W ping ponga na trawie można będzie zagrać w Jastrzębiu-Zdroju, w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego w sobotę i w niedzielę 24 i 25 czerwca 2023 roku, w godz. od 10.00 do 19.00.

Wszystko to za sprawą Polskiego Związku Tenisa Stołowego, którego ekipa zjeżdża w najbliższy weekend do Jastrzębia-Zdroju, przychylności Władz Miasta Jastrzębie-Zdrój, stanowczego życzenia Władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, które wręcz zażądały, by jeden z sześciu śląskich pikników ping ponga na trawie odbył się właśnie w Jastrzębiu-Zdroju, Mieście Mistrzów Sportu.

Kobiecy zespół jastrzębskiego tenisa stołowego to czterokrotne Drużynowe Mistrzynie Polski, Andrzej Baranowski to pierwszy w historii mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów w 1978 roku, przed nim nikt tego nie dokonał, Weronika Sikora-Stelmach dwukrotnie dla Jastrzębia-Zdroju zdobywała tytuły Mistrzyni Polski Seniorek, była wielokrotną Reprezentantką Polski, a przecież były jeszcze Jolanta Langosz-Pękała, która zdobyła łącznie 27 tytułów Mistrzyni Polski, Dorota Paluch, Alina Zborowska, Stanisława Łastówka, Helena Cyran-Jabłońska, multimedalistki oraz Mistrzynie Polski, Renata Gumula, która tytuły Mistrzyni Polski zdobyła we wszystkich kategoriach wiekowych od kadetki, po juniorki do seniorek włącznie, wreszcie Miao Miao, Chinka, która jako pierwsza przedstawicielka państwa środka zagrała w polskim klubie, właśnie w Jastrzębiu-Zdroju, zdobywając dla jastrzębskiego klubu kilka tytułów Mistrzyni Europy, a kończąc chociażby na Annie Kubiak, Drużynowej Mistrzyni Europy juniorek z 2022 roku, multimedalistce wszystkich kategorii wiekowych.


Wspomniane pikniki na trawie to promocja zbliżających się Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym, które w dniach 14 - 23 lipca 2023 roku rozgrywane będą w Gliwicach w hali „Arena”, na które serdecznie zapraszamy już teraz. Cała Europa zjedzie do Gliwic i zagra na Śląskiej Ziemi.


Wróćmy jednak do Jastrzębia-Zdroju. W najbliższą sobotę i niedzielę w jastrzębskim Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego odbędą się liczne miniturnieje tenisa stołowego z nagrodami, pod okiem instruktorów będzie można nauczyć się gry w tenisa stołowego, zaznać licznych konkursów sprawnościowych i zabaw, zdobyć mnóstwo nagród. Czyż może Ciebie tam zabraknąć? Oczywiście, że nie może. Zapraszamy więc wszystkich od 1 roku życia do lat 120 :

- bo tenis stołowy to sport całego życia,

- bo w ping ponga po raz pierwszy można będzie zagrać na trawie,

- bo trzeba to zobaczyć,

- bo trzeba zagrać,

- bo nie wypada tam nie być,

- bo trzeba tam być,

- bo na OWN-ie tylko w sobotę i niedzielę można zagrać w ping ponga na trawie,

- bo w najbliższy weekend wszystkie drogi prowadzą w OWN-u progi.


78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page