top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Podsumowania rozgrywek ligowych - Ekstraklasa Kobiet

Sezon 2022/2023 zmierza ku końcowi, nadszedł więc czas na podsumowania występu naszych zawodniczek w rozgrywkach ligowych różnych szczebli.Zaczynamy od Ekstraklasy kobiet z którą żegnamy się w sezonie 2022/2023. Warto podkreślić jednak kilka faktów. Cały sezon graliśmy naszymi zawodniczkami, dla których priorytetem jest sportowy rozwój i bez zawierania drogich międzynarodowych kontaktów.


Mimo walki nie udało nam się utrzymać w ogólnopolskiej elicie ale cieszą nas drobne zwycięstwa i wola walki naszych zawodniczek.


Największą skuteczność z naszych zawodniczek miała 19 letnia Laura Kałużny, która wygrała 3 pojedynki i wykazała się 23% skutecznością. Na pochwałę zasługuje też Estera Razakowska z dwoma wygranymi partiami i skutecznością na poziomie 19%. W lidze zapunktowały również Patrycja Jemilianowicz-Paszek, Agata Paszek oraz Marta Gawliczek i Marcelina Wystyrk. Przetarcie w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczyła także młodziutka Marysia Toborek.


W czasie sezonu wygraliśmy dwa spotkania.


Kolejny sezon zaczynamy bogatsi w doświadczenie w rozgrywkach 1 ligi. Rozwój młodych zawodniczek cieszy i z optymizmem patrzymy w przyszłość.


Mimo spadku dziękujemy wszystkim zawodniczkom za zaangażowanie a trenerom za ciężką pracę w ciągu całego sezonu.Widzimy się w 1 lidze w sezonie 2023/2024.38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page