top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Prezes Roman Fajkus o przygotowaniach do rozgrywek Ekstraklasy kobiet w sezonie 2019/2020

25 czerwca 2020 roku na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego ukazał się wywiad z Romanem Fajkusem, Prezesem JKTS-u, w którym odniósł się do nowego sezonu i gry kobiecej drużyny JKTS-u w Ekstraklasie kobiet.„MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino i JKTS Jastrzębie-Zdrój to nowe zespoły w ekstraklasie kobiet. Beniaminkowie myślą już o nowym sezonie, jednak nie planują rewolucji kadrowej w swoich zespołach.


Angelika Janik i Julia Bartoszek stworzył skuteczny debel w czasie 88. Mistrzostw Polski w Białymstoku

Kadrowej rewolucji nie planują także w Jastrzębiu-Zdroju. Ekipa ze Śląska wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po wielu sezonach występów w niższych ligach. – Na dzień dzisiejszy kontrakty z naszym zespołem podpisały Angelika Janik i Patrycja Paszek. Filozofia naszego klubu polega na tym, aby bazować na własnych zawodniczkach lub stawiać na tenisistki stołowe, które w Jastrzębiu Zdroju się wybiły. Postaramy się powalczyć o utrzymanie. Ja zawsze wierzę w nasze zawodniczki i liczę, że uda się ten cel zrealizować – mówi Roman Fajkus, prezes JKTS-u.


Patrycja Paszek w sezonie 2020/2021 zagra ze swoją młodszą siostrą Agatą

Mimo, że do rozpoczęcia rozgrywek ekstraklasy kobiet pozostało jeszcze wiele czasu, to JKTS już rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. – Trenujemy intensywnie od momentu „otwarcia hal”. Dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy klubem a miastem Jastrzębie-Zdrój mamy do dyspozycji na wyłączność halę sportową „Omega” do końca czerwca. Cieszymy się, że miasto pomaga nam w rozwijaniu naszych zawodniczek – zakończył Fajkus.

W nowym sezonie rozgrywki ekstraklasy kobiet liczyć będą jedenaście zespołów. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Enea Siarka Tarnobrzeg.”

Dodać należy, że przygotowania będą kontynuowane w lipcu, a także w sierpniu 2020 roku. Korzystać będziemy z naszej hali, gdyż właśnie na miejscu mamy najlepsze warunki, by przygotować się do nowego sezonu.JKTS w sezonie 2020/2021 stawia w szczególności na swoje zawodniczki


Życzliwość Władz Samorządowych Jastrzębia-Zdroju oraz bardzo dobra współpraca z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju też odgrywa bardzo ważną rolę i jak zawsze dodaje nam sił, by jak najlepiej wykorzystać stworzone nam warunki i potem godnie reprezentować nasze Miasto-zakończył Roman Fajkus.

221 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page