top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Przygotowania do sezonu 2020/2021 wchodzą w decydującą fazę!

Zaktualizowano: 25 sie 2020

Ostry dopołudniowy trening zawodniczek JKTS-u przed nowym sezonem . Zawodniczki trenują na dwóch stołach jednocześnie. Piłki zbijają Agata Paszek i Weronika Tomczak, a narzucają Patrycja Paszek i Sebastian Jemilianowicz.Zawodniczki naszego klubu ostro trenują już od 19 maja, przez cały czerwiec i lipiec oraz sierpień. W maju, czerwcu i lipcu intensywne, trzygodzinne treningi odbywały się raz dziennie, zaś w sierpniu treningi odbywają się dwa, a nawet trzy razy dziennie w godzinach 10 - 12, 13 - 15, 16,30 - 20-tej. W treningach udział biorą : Bartoszek Julia, Paszek Agata, Wyrobek Sabina, Janik Angelika, Kałużny Laura, Paszek Patrycja, Tomczak Weronika, Kloczkowska Nadia.

W godzinach wieczornych ( 20.00 -21.30 ) trenują Paluch Dorota i Zborowska Alina, przygotowując się do Indywidualnych Mistrzostw Polski Weteranów. We wspólnych wieczornych treningach udział biorą ksiądz proboszcz Woliński Michał i Durys Andrzej.

W maju, czerwcu i lipcu w hali "Omega" również ostro trenowali : Kubiak Anna, Domin Maciej i Brachaczek Nadine, po czym wyjechali na zgrupowania.

Skórko Bartłomiej w lipcu ostro trenował w Grodzisku Mazowieckim.

Kubiak Anna i Skórko Bartłomiej cały sierpień przebywają na dwóch zgrupowaniach Kadr Narodowych Juniorek i Juniorów w Gdańsku. Pierwsze zgrupowanie się zakończyło, a drugie aktualnie trwa.

Dwa zgrupowania Kadry Wojewódzkiej Młodziczek zaliczyła młodziutka Nadine Brachaczek. Pierwsze zgrupowanie odbyło się w Szczyrku, a drugie trwa w Nowym Targu. W tym drugim zgrupowaniu udział bierze Domin Maciej, na którego bardzo liczymy w zbliżających się Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kadetów.

Kadra seniorów : Kleta Rafał, Łosiński Wojciech, Wanat Zdzisław, Juchnik Henryk, Dolbicki Przemysław trenowała w maju i czerwcu.

W treningach udział biorą doskonali sparingpartnerzy : Jolanta Langosz-Pękała ( medalistka Mistrzostw Europy, wielokrotna Mistrzyni Polski Seniorek ), Damian Wasilewski ( obecnie reprezentujący I ligowy klub czeski ), Artur Białek ( wielokrotny Mistr Polski kategorii młodzieżowych, zawodnik Superligi mężczyzn ), Sebastian Jemilianowicz ( drugoligowy zawodnik ).

Nadzór szkoleniowy nad treningami sprawuje Tomasz Pisarczyk, organizacyjnie pomagają dr Izabela Maciejewska-Paszek i Alina Kałużny, a całość spina Prezes Roman Fajkus.

W czerwcu zajęcia ze swoimi grupami prowadzili Jarosław Kolekta i Zdzisław Felski.

W tych trudnych czasach na wysokości zadania stanęły Władze Miasta Jastrzębie-Zdrój, które najszybciej jak tylko się dało, a więc już od 19 maja 2020 roku udostępniły halę :Omega" do wyłącznej dyspozycji Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego. Tenisiści stołowi JKTS-u mogli trenować od rana do wieczora i tak zresztą trenowali.

Tradycyjnie już wspaniała i partnerska pomoc nadeszła ze strony Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju, administratora hali "Omega". Dyrekcja i pracownicy MOSiR-u zadbali, by treningi mogły odbywać się w godnych warunkach, hala lśni czystością, wszystko sprawnie działa.

Nie trzeba dodawać, że również klub stanął na wysokości zadania, zapewniając właściwy reżim sanitarno-epidemiologiczny w postaci środków dezynfekcyjnych, przeszkolenia wszystkich uczestników zajęć, prowadzenia ewidencji ćwiczących, specjalnych zasad wchodzenia na obiekt oraz jego opuszczania, korzystania z pomieszczeń, zachowywania zalecanego dystansu społecznego, prowadzenia adekwatnych i właśnie dystansowi społecznemu służących ćwiczeń i elementów treningu, przestrzegania porządku i podstawowych zasad higieny w czasach pandemii.

181 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page