top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Sukcesy Podczas Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Śląska Kadetów

Gra DrużynowaKadetki Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego Maria Toborek, Nikola Ratajczyk i Kamila Ratajczyk awansowały do Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetów i

zdobyły Drużynowe Wicemistrzostwo Śląska w kategorii kadetek!

Szczegółowe wyniki turnieju drużynowego znajdziecie poniżej https://tiny.pl/wvwlb


Gra Indywidualna


Wygrana w grze pojedynczej kadetek Indywidualnych Mistrzostw Śląska to tylko jeden ze zdobytych trofeów naszej zawodniczki w tym turnieju

Nim doszło do gry finałowej przeżyliśmy istny horror, bowiem w meczu ćwierćfinałowym przeciwniczką naszej zawodniczki była Natalia Rogowicz / UKS Energia Siewierz /, która parę razy dała się już we znaki naszej kadetce.

W krótkim czasie nasza zawodniczka wygrała trzy kolejne sety i prowadziła już 3:0, trzeba było jeszcze tylko wygrać jednego seta. Jednak w tym momencie zaczęło dziać się coś dziwnego, gdyż Marysia zaczęła przegrywać set po secie, zrobiło się 3:3 w setach i o wszystkim zadecydować miał siódmy set. Zawodniczki, jak to się mówi potocznie, "szły łeb w łeb", było 10:10, Natalia nawet prowadziła 11:10, jednak końcówka Marysi była piorunująca i to ona wygrała ten dramatyczny siódmy set 13:11.

4:3 w setach dla Marysi, awans do półfinału, ale duże słowa uznania dla Natalii Rogowicz, która chyba zagrała najlepszy mecz w swojej karierze.

W półfinale przeciwniczką naszej zawodniczki była Małgorzata Pietraszko z LITS Meble Anders Żywiec. Gładkie 4:1 w setach, Marysia w finale, a tam już czekała na nią Maja Lech / MKS Czechowice-Dziedzice /, przeciwniczka groźna i ostra jak brzytwa. Bardziej typowano, że to Maja zostanie Mistrzynią Śląska Kadetek, ale tenis stołowy jest nieprzewidywalną dyscypliną sportu. Marysia, która cudem urwała się ze sznurka, tym razem przeszła samą siebie, wygrała finałowy pojedynek z Mają Lech 4:0 w setach ( niesamowite !!!!! ) i po raz pierwszy została Indywidualną Mistrzynią Śląska Kadetek.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie Śląski Związek Tenisa Stołowego


Gra Podwójna


Maria Toborek i Nikola Ratajczyk zajęły 2 miejsce w grze podwójnej w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Kadetów.

W całym turnieju nasze zawodniczki poniosły porażkę jedynie w finale turnieju z Emilka Twardawa i Maja Lech z MKS Czechowice Dziedzice - Ośrodek Szkolenia Tenisa Stołowego

Szczegółowe wyniki zawodniczek z Jastrzębie Zdrój znajdziecie na stronie Śląski Związek Tenisa Stołowego https://tiny.pl/wvdjs


Gra Mieszana


Kolejne medale naszych zawodniczek w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Kadetek

Maria Toborek i Karol Kufel z LITS Meble Anders Żywiec 1 miejsce.


Nikola Ratajczyk i Jakub Szymik z Klub Sportowy Mysław / Tenis Stołowy 3 miejsce

Gratulacje dla zawodniczek oraz partnerów deblowych naszych kadetek

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie Śląski Związek Tenisa Stołowego https://tiny.pl/wvdv1

Z przyjemnością patrzyło się na grę pary Maria Toborek - Karol Kufel, to naprawdę była najlepsza para tych Mistrzostw. Dojrzałość w grze Karola, wyjątkowe dostrojenie się Marysi powodowały, że z taką parą nikt nie miał szans. Nie chcemy zapeszać, ale na Mistrzostwach Polski Kadetów nasza para powinna zajść daleko. Brawo, brawo, brawo !!!!! Na trzecim szczeblu podium par mieszanych stanęła również para Nikola Ratajczyk /JKTS / - Jakub Szymik / KS Mysław Mysłowice /. Szczerze mówiąc liczyliśmy na "nasz" finał, ale niezwykle dobrze zagrała para Natalia Cieślar /MKS Czechowice-Dziedzice/ - Piotr Czaputa /MKS Skarbek Tarnowskie Góry/, która pokonała naszą drugą parę 3:1 w setach. W finale jednak tak rewelacyjnie grająca para z naszą parą Maria Toborek - Karol Kufel nie miała żadnych szans. Jeszcze raz brawo Marysia, brawo Karol, Mistrzowie Śląska Kadetów w grze mieszanej.

Brawo Nikola, brawo Jakub, brązowi medaliści. Gratulacje12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page