top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Totalizator Sportowy Sp. z o. o. wesprze jastrzębski tenis stołowy. To już pewne.Wielkie starania o wsparcie Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego przez Firmę Totalizator Sportowy Sp. z o.o. uwieńczone zostały pełnym sukcesem, gdyż właśnie finalizowana jest umowa, na podstawie której znana i potężna Firma, jaką jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. wesprze finansowo jastrzębski tenis stołowy.


Podczas finalizowania sprawy okazało się, że przed laty Totalizator Sportowy wspierał już jastrzębski klub. Działo się to za sprawą Ś.P. Janusza Kosmali, który był ważną postacią w Totalizatorze Sportowym i połączył swoją osobą jastrzębski klub z Totalizatorem Sportowym. Tak oto historia niespodziewanie zatoczyła koło i dowiodła, że w sporcie tak właściwie to najważniejsi są ludzie, ich pasje, zamiłowanie i uwielbienie dla uprawianej dyscypliny sportowej. Przez tenis stołowy splotły się losy wielu ludzi, przeniknęły ich życiorysy sportowe, a pasja, której się poddali spowodowała, że już na zawsze zapisali się na kartach historii, którą pewnie nieświadomie tworzyli. Warto o nich jednak pamiętać, dlatego dziękujemy Ci Januszu Kosmalo, że połączyłeś jastrzębski klub, jastrzębski tenis stołowy z Totalizatorem Sportowym. W obie te sportowe instytucje wniosłeś znaczący wkład, dlatego wiemy co dobrego zrobiłeś i pamiętać będziemy. Pamięć o Tobie tworzy dziś nowe perspektywy dla jastrzębskiego tenisa stołowego. Kto by to pomyślał, kto by wiedział, że tak będzie.


Na dowód tego, że tak było z naszego archiwum klubowego wyciągnęliśmy dawne zdjęcia. Na zdjęciu pierwszym Roman Fajkus, członek Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego w 1999 roku dekoruje Janusza Kosmalę, przedstawiciela Totalizatora Sportowego złotą odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej. Na zdjęciu drugim Jerzy Lis, znany i ceniony Radny Miasta Jastrzębie-Zdrój wręcza Joannie Raszka dyplom, oczywiście na tle logo LOTTO. Zdjęcie pochodzi z początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Zdjęcia czwarte i piąte dowodzą, że Totalizator Sportowy był też z nami w 1999 roku, kiedy w hali „Omega” odbywał się I Wigilijny Turniej Dzieci w tenisie stołowym, w którym przez trzy dni zagrało ponad 800 dzieci. Zdjęcie ostatnie pochodzi z 2004 roku i przedstawia młodych zawodników i adeptów tenisa stołowego jastrzębskiego klubu, również na tle logo Totalizatora Sportowego Autorem wszystkich zamieszczonych zdjęć jest Józef Żak, ceniony jastrzębski fotograf, który przez wiele lat dokumentował i dokumentuje nadal historię jastrzębskiego tenisa stołowego.

Bardzo cieszymy się z faktu, że Totalizator Sportowy powrócił do jastrzębskiej hali „Omega”, do jastrzębskiego tenisa stołowego i niech już pozostanie z nami na zawsze, już na zawsze. Dziękujemy Ci LOTTO.


Na współpracy Totalizatora Sportowego z jastrzębskim klubem, dzięki uprawianiu tenisa stołowego wychowały się całe pokolenia Jastrzębian. Trudno znaleźć właściwie kogoś w Jastrzębiu-Zdroju, kto choć raz nie odbijałby celuloidowej piłeczki, czy to w dawnej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Leśnej, czy to w auli Zasadniczej Szkoły Górniczej przy ul. Harcerskiej lub hali tejże ZSG mieszczącej się nad basenem, czy to w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5, czy to w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10, czy wreszcie na szkolnych korytarzach Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Turystycznej. A przecież grało się także w dawnych Domach Górnika, czy cechowni KWK „XXX lecia” w Pawłowicach Śląskich. I pomyśleć, że już wtedy zawsze w tle widniał napis LOTTO.
28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page