top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Ważne zwycięstwo w Tarnowskich GórachSkarbek II na kolanach


Super miła wiadomość dotarła do nas z Tarnowskich Gór, gdzie w dniu 13.12.2022 roku rozegrany został mecz Pucharu Polski kobiet MKS Skarbek II Tarnowskie Góry - JKTS II Jastrzębie-Zdrój. Przeciwko naszej drużynie stanął zespół, którego zawodniczki aktualnie grają w I lidze kobiet.

Wiadomo, jak zwykle, nie mieliśmy żadnych szans, kwestią była tylko wysokość porażki. Po raz kolejny okazało się, że nasz klub i jego członkowie mają tzw. jastrzębski charakter, tzn., doceniając przeciwnika, nigdy z góry się nie poddają, ale wręcz wznoszą się na wyżyny swoich możliwości i walczą z całych sił, by wygrać, by pokazać hart ducha. Tak było również tym razem.

Nasza młoda drużyna w składzie : Maria Toborek (14 lat), Marta Gawliczek (20 lat), Marcelina Wystyrk (20 lat) pokazała rywalkom, gdzie raki zimują i wygrała z renomowanym przeciwnikiem aż 4:2. Sensacja !!!!, raczej nie, bardziej kawał wykonanej dobrej roboty. Cała nasza drużyna zagrała fantastycznie, wszystkie zawodniczki punktowały, co złożyło się potem na tak wysokie zwycięstwo, odniesione w dodatku na terenie przeciwnika. Punkty dla naszej drużyny zdobyły : Marcelina Wystyrk 2, Marta Gawliczek 1, Maria Toborek 1. Gratulujemy zwycięstwa, jesteśmy z Was dumni.

Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego wspierają : Miasto Jastrzębie-Zdrój, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. – największy producent węgla koksowego w Unii Europejskiej, Fundacja JSW, Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o., Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o., Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze Sp. z o.o. w Jastrzębiu-Zdroju, Grzegorz Matusiak, Poseł na Sejm Rz. P. , Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki oraz Transformacji Energetycznej i Górniczej, wychowanek naszego Klubu Tadeusz Motowidło, Poseł na Sejm Rz. P. czterech kadencji.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page