top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Worek Medali na Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska!

Bogate medalowe żniwa młodzieżówek.Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki na odbytych w dniu 27.05.2023 roku w Łaziskach Górnych Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodzieżówek.


Klasą dla siebie była Agata Paszek, która wpierw wygrała eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzieżówek, a potem kapitalnie zagrała w grach pojedynczych i podwójnych Mistrzostw Śląska Młodzieżówek. Ale po kolei.


W pierwszej kolejności Agata Paszek wygrała eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w których zresztą jest już pierwszą rezerwową i prawdopodobnie wskoczy do pierwszej trzydziestki dwójki. Drugie miejsce w eliminacjach zajęła Marcelina Wystyrk, a trzecie Marta Gawliczek. Tym sposobem w Mistrzostwach Polski Młodzieżówek mamy cztery nasze zawodniczki, bowiem już wcześniej start zapewniła sobie Estera Razakowska, doszły do niej kolejne wspomniane już nasze zawodniczki.


W grach pojedynczych Mistrzostw Śląska Młodzieżowców Agata Paszek szła jak burza. W pierwszej grze pokonała Dominikę Gilewską zawodniczkę I ligowego KTS Gliwice 4:2 w setach, w drugiej grze pokonała Julię Tomecką, zawodniczkę I ligowego MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Ogranie Julii Tomeckiej 4:0 w setach jest już wielkim wyczynem, ale Agata w drugim secie przegrywała 2:9 i ostatecznie wygrała tego seta 11:9, coś niebywałego.


Obydwie zawodniczki zagrały zresztą wspaniały pojedynek i mile było patrzeć na piękne zagrania z jednej i drugiej strony. Na drodze do tytułu mistrzowskiego Agacie Paszek stanęła Julia Bartoszek /MKS Skarbek Tarnowskie Góry/. Mecz finałowy wygrała Julia Bartoszek 4:2 w setach, tym samym Agacie Paszek przypadł tytuł Wicemistrzyni Śląska w grach pojedynczych młodzieżówek.


Estera Razakowska start w Mistrzostwach Śląska uważać za bardzo udany, bo w drodze do medalu brązowego pokonała Karolinę Rakowską, zawodniczkę I ligowego KTS Gliwice 4:2 w setach, po bardzo dobrej i pięknej grze.


Marcelina Wystyrk i Marta Gawliczek uplasowały się w przedziale 5-8 w grach pojedynczych.

W grach podwójnych młodzieżówek w walce o wejście do finału gier podwójnych spotkała się nasza para Marta Gawliczek – Marcelina Wystyrk z tarnogórską parą Julia Bartoszek – Julia Tomecka. Nasze dziewczyny wygrały pierwszego seta, potem drugiego, a w trzecim secie prowadziły już 6:2, kiedy para przeciwniczek skorzystała z czasu. Po wznowieniu gry nasz debel zdobył kolejny punkt i prowadził już 7:2, kiedy karta się odwróciła i przeciwniczki zdobyły aż dziewięć punktów pod rząd, wygrywając tego trzeciego seta 11:7, potem wygrały jeszcze czwartego seta, piątego seta i tym samym cały pojedynek 3:2 w setach.


Tym sposobem zamiast w finale gry podwójnej miały spotkać się dwa nasze deble, musieliśmy obejść się smakiem.


Ostatecznie para Agata Paszek – Estera Razakowska została Wicemistrzyniami Śląska, a para Marta Gawliczek – Marcelina Wystyrkach zdobyła medal brązowy.


Podsumowując występ naszych młodzieżówek trzeba dziewczyny pochwalić za bardzo wysoką formę, wspaniałe gry, zdobyte tytuły. Mogło być jeszcze lepiej, ale taki jest tenis stołowy, nieprzewidzialny i do ostatniej piłki nieobliczalny, przez co bardzo piękny.

Cieszymy się, że to nasze dziewczyny tak wspaniale zagrały i że całą czwórką wystąpią w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Szczawnie-Zdroju w dniach 01 – 04.06.2023 roku.16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page