top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Zawodniczki JKTS Jastrzębie-Zdrój na 35. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski - relacja
Zakończyły się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozegrane w Szczawno-Zdrój w dniach od 1 do 4 czerwca 2023 roku, i była to kolejna impreza rangi Mistrzostw Polski , która odbyła się z udziałem zawodniczek grających w barwach naszego klubu. Jastrzębie-Zdrój w turnieju tym reprezentowały 4 zawodniczki Estera Razakowska, Agata Paszek, Marcelina Wystyrk oraz Marta Gawliczek.


Największym sukcesem tego turnieju było wejście Agaty Paszek i Estery Razakowskiej grającej pod egidą Województwa Śląskiego wspólnie z Dominiką Gilewską oraz Karoliną Rakowską reprezentującymi Klub Tenisa Stołowego Gliwice do ćwierćfinału w grach drużynowych. Nasze Panie w pojedynku o wejście do strefy medalowej musiały uznać wyższość zespołu Energa KTS Toruń w składzie Maja Miklaszewska i Zuzanna Błażejewicz.


W grach mieszanych na miejscu 33-64 turniej zakończyła Marta Gawliczek grająca w parze z Arkadiuszem Mugowskim reprezentującym KS Mysław Mysłowice oraz Marcelina Wystyrk grająca w parze z Bartłomiejem Galą reprezentującym KTS Gliwice i Agata Paszek grająca wspólnie z Jakubem Klimczewskim . Estera Razakowska dzielnie walczyła wspólnie z Piotrem Ostachowskim z BISTS Bielsko-Biała i odpadła z turnieju na etapie w meczu o 16 zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 17-32.


W przypadku gier podwójnych kobiet możemy mówić o niezwykle pechowym losowaniu, bowiem Marta Gawliczek grająca w parze z Marceliną Wystyrk musiały zmierzyć się w pierwszej rundzie w siostrobójczym pojedynku z Agatą Paszek i Esterą Razakowską. Pojedynek wygrały Estera i Agata , które z turnieju wyeliminowała para Lis / Michalak - późniejsze finalistki turnieju. Estera i Agata zakończyły turniej w przedziale 9-16, a Marcelina i Marta na miejscach 17-32.


W grze pojedynczej najlepiej wypadła Agata Paszek, którą z turnieju głównego wyeliminowała Anna Węgrzyn. Ostatecznie Agata zajęła miejsce w przedziale 17-24.

Estera Razakowska i Marta Gawliczek zakończyły turniej w przedziale 25-32, natomiast Marcelina Wystyrk w przedziale 33-48.


Mistrzostwa Polski to trudny i silnie obsadzony turniej , dlatego cieszymy się, że tyle zawodniczek z naszego klubu mogło wziąć w nim udział. Zabrakło trochę szczęścia w walce o medal ale liczymy na dobre wyniki w turniejach w następnym sezonie.Gratulacje i podziękowania za pracę dla zawodniczek , trenerów i rodziców!
38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page