top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Znakomity debiut Anny Kubiak na Mistrzostwach Europy Kadetów

Świetny debiut Ani!Anna Kubiak Mistrzostwa Europy Kadetów
Anna Kubiak - 5 miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów


W czeskiej Ostrawie trwają Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. W meczu naszych kadetek wreszcie wystąpiła nasza zawodniczka Anna Kubiak i od razu zanotowała świetny debiut. Otóż w spotkaniu z Białorusią okazała się niepokonaną i wygrała wszystkie mecze , w których zagrała, zdobywając 1,5 punktu.


Mecz z Białorusią nie zaczął się jednak dla nas dobrze, bowiem Wiktoria Wróbel, mistrzyni Polski kadetek, przegrała inauguracyjny pojedynek i Polska przegrywała 0:1. Przy takim stanie do meczu podeszła nasza zawodniczka i chociaż to był jej debiut w Mistrzostwach Europy poradziła sobie z przeciwniczką, wygrywając z Verą Volkavą 3:2 w setach ( 2:11, 11:8, 3:11, 11:5, 11:9 ).


W grze podwójnej Anna Kubiak zagrała razem ze swoją imienniczką Anną Brzyską.

Nasz debel pokonał Białorusinki 3:1 ( 9:11, 11:8, 11:2, 11:9 ) i Polska objęła prowadzenie 2:1. Trzeci punkt dorzuciła tym razem Wiktoria Wróbel i tym sposobem Polska pokonała drużynę kadetek z Białorusi 3:1.


W meczu o piąte miejsce nasza drużyna kadetek spotka się z Ukrainą. Ciekawe, czy trenerzy ponownie zdecydują się na wystawienie w składzie naszej zawodniczki ?.


BRAWO ANIA.


Szkoda, że trener nie wystawił naszej zawodniczki w meczu z Niemkami. Obserwując mecz naszych kadetek z Niemkami o wejście do strefy medalowej nasuwa się tylko jedna refleksja - "straciliśmy olbrzymią szansę na wysokie, medalowe miejsce na podium Mistrzostw Europy Kadetek. Ania z pewnością poradziłaby sobie z Niemkami. Nie można było wypuścić takiej olbrzymiej szansy. Szkoda, wielka szkoda" - stwierdził Roman Fajkus, Prezes JKTS-u.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page