top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Mitręga

Dorota Paluch oraz Alina Zborowska po raz kolejny na Podium Grand Prix Polski Weteranów

W zakończonym w dniu 12 marca 2023 7.Grand Prix Polski Weteranów w Węgierskiej Górce po raz kolejny świetnie wypadły nasze weteranki Alina Zborowska i Dorota Paluch. Wiek to tylko liczba, a nasze Panie swoją świetną grą zdają się to potwierdzać.

Dorota Paluch przegrała podczas całego turnieju jeden pojedynek, z Reginą Kasprzak w fazie grupowej, wychodząc do turnieju głównego z drugiego miejsca. I to właśnie tej zawodniczce zrewanżowała się w grze finałowej o złoty medal pokonując ją 3:2 i stając na najwyższym stopniu podium.

Alina Zborowska zajmując 3 miejsce w grupie rozpoczeła grę w turnieju barażowym o awans do turnieju głównego. Uzyskała go przechodząc przez baraże jak burza i ostatecznie stanęła do walki o najniższe miejsce na podium. W decydującym pojedynku reprezentantka JKTS Jastrzębie-Zdrój pokonała Iwonę Ogońską 3:0 i zdobywając brązowy medal zawodów.

Naszym weterankom gratulujemy wyniku i czekamy na medale z Mistrzostw Polski Weteranów, które odbędą się w Gliwicach.